مقایسه تشابه دو متن

متن دو فایل را با هم مقایسه کنید و تشابه بین آنها را پیدا کنید

مقایسه مقدار تشابه بین دو متن به کمک نرم افزار

مشکل

تا به حال پیش آمده که نیاز باشد متن دو فایل را از لحاظ تشابه با هم مقایسه کنید؟ به طور مثال ببینید چه مقدار از متن یک مقاله خاص در فصل اول یک پایان نامه استفاده شده است؟ یا اینکه مجله از شما اصلاحاتی بخواهد و نیاز باشد شما تغییرات متن را (پیش از اصلاح و پس از اصلاح) بصورت دقیق مشخص کنید. نرم‌افزارهایی هستند که این کار را تا حدودی انجام میدهند (از جمله خود نرم‌افزار ورد) اما معمولا کار با آنها ساده نیست و همچنین گزارش نهایی به صورت هایلایت تشابهات نیست و در کل گزارش به راحتی قابل تفسیر و خواندن نیست.

راه حل

نرم‌افزار تحت وب شرکت ترن‌ایت‌این براحتی این امکان را فراهم میکند تا متن دو فایل را با هم مقایسه کرده و تشابه متنی بین آنها را بصورت واضح و هایلایت شده مشخص کرد که از لحاظ بصری نیز براحتی قابل تشخیص باشد. همچنین درصد دقیق تشابه بین دو متن نیز در گزارش ذکر خواهد شد. ضمنا هیچکدام از این دو فایل در دیتابیس نرم‌افزار ذخیره و ایندکس نخواهند شد و در بررسی های بعدی ابدا به عنوان سرقت ادبی شناخته نخواهند شد.

روند انجام

برای انجام این کار به دو فایل نیاز است. فایل اول (فایل اصلی) که معیار میباشد و فایل دوم (فایل فرعی) که متن آن با فایل اول مقایسه میشود. گزارش نهایی در واقع همان فایل اصلی است و هرجا که با فایل فرعی مشابه باشد، آن قسمت هایلایت میشود.

به عبارت دیگر، شما دو متن به ما تحویل میدهید. متن اول (اصلی) و متن دوم (فرعی). پس از بررسی با نرم‌افزار، ما یک فایل پی دی اف به شما تحویل میدهیم که همان گزارش تشابه است. در این گزارش مشخص میشود که چه مقدار از متن فایل دوم (فرعی) در فایل اول (اصلی) هم وجود دارد. درصد تشابه نیز ذکر میشود و تک تک کلمات مشابه نیز هایلایت میشوند.

نمونه

تشابه بین دو متن
تشابه بین دو متن

همانطور که در گزارش میبینید (تصویر شماره ۳)، تشابهات فایل فرعی بر روی فایل اصلی با هایلایت قرمز رنگ مشخص شده اند.

مقایسه مقدار تشابه بین دو متن به کمک نرم افزار

۵۰٬۰۰۰ تومان
  • یک اسکن
  • گزارش دقیق
  • هایلایت قسمت‌های مشابه
  • تحویل ۴ تا ۲۴ ساعت

پرسش‌های متداول

شما دو متن به ما تحویل میدهید. متن اول (اصلی) و متن دوم (فرعی). پس از بررسی با نرم‌افزار، ما یک فایل پی دی اف به شما تحویل میدهیم که همان گزارش تشابه است. در این گزارش مشخص میشود که چه مقدار از متن فایل دوم (فرعی) در فایل اول (اصلی) هم وجود دارد. درصد تشابه نیز ذکر میشود و تک تک کلمات مشابه نیز هایلایت میشوند.

خیر، به‌هیچ عنوان. نرم افزار آیثنتیکیت مقاله شما را ایندکس و ثبت نمیکند و اگر بعدا مجددا بررسی شود، به‌عنوان سرقت ادبی شناخته نخواهد شد.

بله. طرح‌ها فقط جهت یـــک اسکن قابل استفاده هستند.

از فرم سفارش استفاده کنید. با استفاده از این فرم میتوانید به‌راحتی هزینه خدمات ما را محاسبه و بصورت آنلاین پرداخت کنید. پس از پرداخت، در زمان مقرر سفارش شما تحویل داده خواهد شد.

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟ با ما تماس بگیرید

در بلاگ لینگالاین بخوانید

مشکل آیثنتیکیت
سرقت ادبی

مشکل در سرور آیثنتیکیت

مشکل موقت در گزارش دهی نرم افزار آیثنتیکیت  در تاریخ ۱۳ می، سرور نرم افزار آیثنتیکیت دچار مشکل فنی شده و تا لحظه نوشتن این مقاله (۱۵ می) این مسئله همچنان ادامه دارد. در زیر، اطلاعیه شرکت ترن‌ایت‌این (مالک آیثنتیکیت) را میبینید. در اطلاعیه‌ای که شرکت ترن‌ایت‌این ارائه داده ظاهرا

ادامه مطلب
درصد سرقت ادبی
سرقت ادبی

چند درصد سرقت ادبی قابل قبول است

چند درصد سرقت ادبی قابل قبول است؟ پلیجریزم به هیچ عنوان قابل قبول نیست، حتی یک کلمه. اما به هر حال برخی سازمان ها ممکن است تا حدی این مسئله را تحمل کنند. در هر صورت، پرسش درست تر این است که چند درصد تشابه متنی قابل قبول است؟ در

ادامه مطلب
تشابه متنی یا سرقت ادبی
سرقت ادبی

تفاوت سرقت ادبی با تشابه متنی

تفاوت سرقت ادبی با تشابه متنی   در بررسی اصالت متن، دو مفهوم مرتبط و در عین حال مجزا وجود دارد: تشابه متنی (Similarity)  و سرقت ادبی   (Plagiarism)   گزارشی که نرم افزار های تشخیص سرقت ادبی پس از بررسی متن ارائه میدهند در واقع تشابه متنی اثر شما با

ادامه مطلب